Po co komu taki blog?

| 0 comments

Kilka lat temu, czytając „Mały Poradnik Kubusia Puchatka”, natknęłam się na następujące zdanie:

„Kiedy nie wiesz, jak zacząć, zacznij od TU LEŻY KASZTAN, a potem się zobaczy, co będzie dalej” 1.

Źródło: Just-Pooh.com. Discover the magical world of Pooh. "Christopher Robin leads an excursion". http://www.just-pooh.com/pictures-view.html?id=375. Web. 4th October 2012.
Źródło: Just-Pooh.com. Discover the magical world of Pooh. „Christopher Robin leads an excursion”. http://www.just-pooh.com/pictures-view.html?id=375. Web. 4th October 2012.

Nigdy bym nie przypuszczała, że te słowa powrócą do mnie właśnie wtedy, gdy będę pisała swój pierwszy wpis na blogu.

95 000/24h

Według Joy Deangdeelert Cho 2 w ciągu każdych dwudziestu czterech godzin na świecie powstaje około 95 000 nowych dzienników elektronicznych. Skoro tak wiele osób ma już własne blogi, to prowadzenie własnego nie może być aż tak trudne. A jednak!  To musi być wina Facebooka! To z pewnością dlatego, że przez bardzo długi czas nie miałam konta na tym portalu. W rezultacie, nie zdążyłam  jeszcze całkowicie przyzwyczaić  się do tego, że kwestie, które wcześniej zaliczały się do kategorii „prywatne” mogą dziś szybko uzyskać status publicznie dostępnych.

„Umysły ludzkie są jak spadochrony- działają tylko wtedy, kiedy są otwarte.” 3

Z zainteresowaniem przyglądam się temu, co od dłuższego czasu dzieje się wokół mnie. Mam wrażenie, że rzeczywistość przeniosła się w zupełnie inny, wirtualny, wymiar. Zauważyłam, że niektórzy zamiast rozmawiać wolą teraz czatować. Inni, zamiast pisać listy, wolą mailować. Ja postanowiłam pisać blog. Chciałabym jednak, aby „EduBlog” nie był kolejnym, typowym dziennikiem elektronicznym .  Z tego względu, postanowiłam zaprosić Kursantów i Lektorów LINGO Centrum Nauczania Języków Obcych & Biura Tłumaczeń w Poznaniu do współredagowania niniejszego bloga.

„Gżegżółka” czy „grzegrzółka”?

Sądzę, że pisanie elektronicznego dziennika wymaga pewnej odwagi.  Redagując blog trzeba być przygotowanym na konfrontację z czytelnikiem, a to moim zdaniem wymaga od autora (lub autorów) sporej pewności siebie.  Niech zatem ten blog będzie dla wszystkich współtworzących go osób narzędziem, które umożliwi zdobywanie coraz to większej pewności siebie w posługiwaniu się językami obcymi i pozwoli na rozwijanie pasji oraz zainteresowań.

Jeżeli czytając artykuł zamieszczony na tym blogu natknąłeś się na coś, co wzbudziło Twoją wątpliwość (np. uznałeś, że znalazłeś błąd ortograficzny), poinformuj nas o tym. Z uwagą wysłuchamy wszystkich porad. Pamiętaj jednak o tym, że krytyka powinna być konstruktywna i że autorzy wpisów na tym blogu to przede wszystkim bardzo młodzi ludzie, którzy uczą się języków obcych.

Mam nadzieję, że dla Ciebie „EduBlog” stanie się przede wszystkim źródłem ciekawych informacji. Liczę, że zajrzysz do nas jeszcze.

Z uśmiechem,

Administratorka

P.S. Poprawna forma to „gżegżółka”.

STATYSTYKI Ten wpis zainteresował 49 osób. Dziękujemy!

  1. Milne, A. A. Mały Poradnik Kubusia Puchatka. Poznań: Dom Wydawniczy REBIS, 1998.
  2. Cho, Joy Deangdeelert. Blog, Inc. San Francisco: Chronicle Books, 2012.
  3. Thomas Dewar

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code